راهنمای لاغر شدن

لاغر شدن را از کجا و چگونه  شروع کنم؟

تناسب اندام را چگونه تجربه کنیم ؟

آیا باز هم باید رژیم بگیریم؟

آیا راه بهتر و پایدار تر و مطمئن تر و آسانتری برای لاغر شدن وجود دارد که من نمیدانم؟

لاغر شدن را از کجا و چگونه شروع کنم؟

چرا نمیتونم لاغر بشم؟

امروزه چاقی به یکی از بزرگترین مشکلات بزرگ جامعه انسانی تبدیل شده است که بعد از سیگار و فشار خون بالا به عنوان سومین عامل مرگ و میر در جهان شناخته شده است.

کارشناسان عقیده دارند که رشد چاقی در بین مردم ایران هم رشد زیادی کرده و خصوصا در بین نوجوانان و جوانان این رشد محسوس است.در حال حاظر حدود 30 درصد از مردم جهان و 20 درصد از مردم ایران با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

حدود 5% از مرگ و میرها در جهان هم ناشی از چاقی و بیماریهای مربوط به آن است.جالب است که بدانید در کشورهای توسعه یافته بین دو تا هفت درصد کل هزینه های بعداشتی به طور مستقیم برای چاقی صرف می شود. و غیر از این 20% این هزینه صرف بیماریهایی می شود که به صورت غیر مستقیم ناشی از چاقی هستند.

این به خوبی روشن می کند که چاقی صرفا یک مسئله مربوط به بهداشت و سلامت نیست و یک معضل بزرگ اقتصادی نیز می باشد.همین مسئله باید توجه افراد را به خود و تلاشهایش برای لاغر شدن جلب کند که مسائل اقتصادی و مالی زندگی اش هم ممکن است به صورتی تحت تاثیر این مشکل قرار گیرد.همچنین نیاز به هوشیاری بالا در انتخاب راههایی که برای رهایی از چاقی استفاده می کند را نشان می دهد.

ما در این مقاله سعی داریم چشم اندازی روشن به شما بدهیم که چه راهی می تواند شما را لاغر کند و معایب و مزایای این روشها چیستند تا بتوانید به صورت آگاهانه و درست و با کمترین هزینه به سمت تناسب اندام حرکت کنید.

رژیم های غذایی :

خیلی مسئله جالبیه که در ذهن بیشتر مردم جمله لاغری رو از کجا شروع کنم اینجوری ترجمه میشه:

از کی رژیم بگیرم؟

این تصور که تنها رژیم هایی غذایی هست که می تونه باعث تناسب اندام بشه از اونجا ناشی میشه که رایج ترین روش لاغری برای مدتهای زیادی، فقط گرفتن رژیم غذایی و محدودیت در کالری ورودی به صورت دادن لیستی از خوراکی های مجاز و غیر مجاز با مشخص بودن میزان و مقدار آن بوده است. 

رژیم لاغری

در واقعیت گرفتن رژیم غذایی چقدر می تونه در دستیابی به یک تناسب اندام پایدار موثر باشه؟

در مطالعه ایی که بر روی تعدادی از شرکت کنندگان یک برنامه کاهش وزن انجام شده ،مشخص شده که افراد رژیم گیرنده فقط 12 درصد آنها توانسته اند 75 درصد وزنی که از دست داده بودند را حفظ کنند،در حالی که 40 درصد این افراد حتی با اضافه وزن نسبت به وزن قبل از رژِیم مواجه شده اند.یعنی بیشتر شدن وزن حتی نسبت به قبل از رژیم.

در مطالعه ایی دیگر بر روی تعدادی از زنان مشخص شد که 5 سال بعد از یک رژیم 6 ماهه کاهش وزن که سبب کاهش وزن شده بود،”به طور متوسط” 3.5 کیلوگرم وزن آنها از وزن اولیه بیشتر شده است.

چرا رژیم لاغری نتیجه نمیده؟

یک مطالعه دیگر هم نشان داده است که فقط 19 درصد از افراد تا حدود پنج سال توانسته اند تا حدود پنج سال بعد از کم کردن 10 درصد از وزن اولیه شان،آن را نگه دارند.

آنطور هم که به نظر می‌رسد بازگشت وزن به میزان قبل از رژیم و یا حتی بیشتر از آن، به نوع رژیم غذایی مورد استفاده ارتباطی ندارد،هر چند به نظر می‌رسد که تعدادی از رژیمها تاثیرات طولانی تری از بقیه دارند.

دانشندان و محققانی که در 14 مطالعه در زمینه تاثیرات رژیم های غذایی شرکت داشته اند ،می گویند که در بسیاری از موارد،میزان وزن بازگشتی فرد حتی بیشتر از میزان گزارش شده است. 

انتخاب کنید: لاغری پایدار و همیشگی،بدون هیچ گونه رژیمی

تحقیق‌ها و گزارش‌های انجام شده در این زمینه، نشان می‌دهد که بیشتر افراد حتی بیشتر از مقدار وزنی را که در موقع رژیم گرفتن از دست می‌دهند، دوباره وزن اضافه می‌کنند و به این صورت حتی وزنشان بیشتر از گذشته خواهد شد.

تحقیقات و مطالعات و گزارشات نشان می دهند که اکثر رژیم گیرندگان در نهایت بیشتر از وزنی که از دست داده اند، دوباره وزن اضافه می کنند و به این شکل وزنشان از وزن اولیه بیشتر خواهد بود.

در نهایت این روش می تواند به یک رژیم مزمن تبدیل شده و فرد را در یک چرخه کاهش و افزایش وزن قرار دهد و فرد همیشه در رژیم غذایی باشد که عوارض روانی و همچنین جسمی آن بر کسی پوشیده نیست.

 

 

دمنوش ، قرص یا هر خوراکی کالری سوز:

لاغری با دمنوش

یکی دیگه از راه های خیلی معمول در جامعه برای لاغری خصوصا در این چند ساله اخیر و با رشد فضای مجازی استفاده از دمنوشهای چربی سوز است.

تاثیر چربی سوزی هیچ دمنوشی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید نشده و تنها تاثیر تعدادی از آنها به عنوان “محرک کاهش وزن ” و یا “ملین” بودن تایید شده و هیچ دمنوشی به عنوان چربی سوز تایید نشده است.

این “محرک کاهش وزن” بودن هم تاثیر بسیار ناچیزی دارد و در واقعیت اصلا قابل توجه نیست.و گیاه سِنا هم که به عنوان دمنوش لاغری شناخته شده است در واقعیت چرب سوز نیست و  دلیل  کاهش وزن با این گیاه نیز چیز دیگری است.گیاه سنا نیز باعث تحریک شدید روده می شود که می تواند نقش مسهل داشته باشد.البته این مسئله بی عارضه نیست و از عوارض استفاده از این دمنوش هم میتوان به این موارد اشاره کرد:

 • حالت استفراغ و تهوع
 • درد و گرفتگی در ناحیه شکمی
 • اسهال
 • یبوست شدید
 • ضعف در روده
 • کاهش پتاسیم  بدن که برای بیماران قلبی میتواند بسیار خطر آفرین باشد.

گیاه سنا را به علت ملین بودن میتوان برای درمان یبوست استفاده کرد و مقادیر کم آن احتمالا خطرناک نیست اما مصرفی همیشگی آن توصیه نمی شود.

گیاه سنا ودیگر گیاهان ملین از جمله گیاهانی هستند که برای لاغری در دمنوشها مورد استفاده قرار می گیرند.دلیل تاثیرات آنها اگر موثر مواقع شوند این است که منجر به اسهال و از دست رفتن آب بدن میگردند و در این حالت چیزی به اسم چربی سوزی اتفاق نیفتاده بلکه واقعیت تاثیر آنها دهیدراته شدن بدن است که با خوردن مجدد آب به میزان کافی وزن از دست رفته مجددا باز میگردد.

البته مشکل اینجاست که در این اتفاق املاح بدن از دست رفته که در صورت ادامه دار بودن می تواند سلامتی بدن را به خطر بیندازد.به دلیل اینکه بدن املاح و الکترولیت نیز از دست می دهد که اگر ادامه دار باشد می تواند خطرنا باشد.

تعدادی دیگر از دمنوشها هم خاصیت ادرار آور دارند که اینها هم خطراتی را دهیدراته شدن بدن برای فرد ایجاد می کنند.

آن تعداد از دمنوشها هم که مدعی افزایش متابولیسم هستند در واقعیت به دلیل افزودنیهایی مانند کافئین هستند که به این دمنوشها اضافه می شوند.مصرف بالای این افزودنیها مثل کافئین غیر از دهیدراته شدن بدن می تواند عوارضی از قبیل این موارد داشته باشد:

 • اضطراب
 • بی قراری
 • تحریک پذیری
 • سردرد
 • نگرانی
 • آشفتگی
 • افزایش ضربان قلب و تنفس

 

ورزش برای لاغر شدن : 

لاغری با ورزش

 

یکی از راه های دیگه که مردم خیلی دنبالش میرن تا لاغر بکنن ورزش کردنه.شروع میکنن به ورزش و گاها خیلی افراطی که سریعتر چربی ها رو بسوزونن و لاغر بشن.

یکی از بهترین کارهایی که هر فرد موفق باید در زندگیش انجام بده و براش یه قسمت روتین زندگی باید باشه ورزش کردنه.اما ورزش کردن برای لاغری، راه حل صحیحی نیست.اینم بعد مدتی برگشت داره.

چرا؟

طبیعیه ،فرد برای لاغر کردن ورزش میکنه.فشار میاره،کالری بیشتری می سوزونه.اما به محض قطع ورزش، دوباره روز از نو روزی از نو.فرد دوباره شروع به چاق شدن می کنه.

کالری دریافتی مطابق عادات قدیمی که ورزش نتونسته تغییری تو اونها ایجاد بکنه و کالری مصرفی هم با ترک ورزش کم میشه و یه جمع و تفریق مشخص می کنه که فرد در حال افزایش وزنه و می بینیم که همین هم اتفاق می افته.

اگر برای لاغر شدن ورزش کرده باشید احتمالا شما هم تجربه مشابهی رو داشتید.

و در آخر کلی روش دیگه که همشون میان بر روی معلول چاقی تمرکز می کنن.

چرا نمیتونم لاغر بشم؟

پس مشکل کجاست؟

مشکل اینجاست که افراد با این کارها روی معلول تمرکز می کنن.معلول یعنی چیزی که علتی داره.یعنی شما چاق هستید پس علتی براش وجود داره.

علت چاقی خوردن غذاها نیست چون همه غذا میخورن و همه هم چاق نیستن.علت افراط در خوردن و مجموعه ایی از عادتها و رفتارهایی هستن که سبب میشن شما بیشتر از نیاز بدنتون انرژی و کالری دریافت بکنید.

اگر شما بیایید با ورزش ، خوراکی های چربی سوز ،رژیم های دریافت کمتر کالری و امثال این کارها لاغر بکنید ممکنه موفق بشید.

اما ریشه رو نخشکوندید.یعنی چی؟

یعنی اگر کالری بیشتر از نیازت با “خوردن” دریافت می کنی به این دلیله که “عادت” اضافه خوری داری.اگر هر چند دقیقه یکبار میری سر یخچال، پس عادت پرخوری داری.

اگر هر موقع عصبی میشه باید چیزی بخوری،پس عادت پرخوری عصبی داری.

اگر “هر بار” میری بیرون باید کلی چیپس و پفک بخوری، پس عادت خوردن افراطی هله هوله داری.

اگر هر شب فیلم و تلویزیون می بینی و باید کنار دستت کلی تخمه و خوراکی دیگه باشه پس این عادت “خوردن بدون توجه” رو داری و کلی میخوری بدون اینکه اصلا متوجه باشی چقدر خوردی.

اینها همه عادات تو هستن.

درسته که خوردن زیادی باعث چاقیه.اما باید این موضوع را بهتر شناخت که چرا این دریافت و خوردن اضافه اتفاق می افته؟

در واقع این خوردن اضافی به دلیل عاداتی هستن که ما داریم.یعنی اینکه چاقی رو عادتهای ما ایجاد میکنن.

عادتها هم ریشه در ذهن ما دارن. هر کاری که ما به صورت مکرر انجام می دیم یه عادته و اینها هم به دلیل داشتن الگوی انجام اون کار در ذهن ما هست.

پس اگر میخوای لاغر بشی اون جایی که باید در اصل روش کار بکنی رفتارها و عاداته.یعنی باید ریشه عادتهاتو بخشکونی.

و وقتی این کار رو انجام بدی لاغری خودش اتفاق می افته.

بدون رنج،بدون درد،بدون عذاب بدون افسردگی وبدون فشار.

به راحتی هر چه تمامتر.

چونکه اون چیزی که در کارهایی که بالا گفتیم باعث رنج دیدنت میشه ذهنته که چاقی رو میخواد.که عادتهات اونجا ریشه دار و تو داری برخلاف اونها عمل می کنی پس بهت عذاب تحمیل میکنه تا تمومش بکنی و اون عادتها برگرده و تو دوباره چاق بشی.

این کل داستانه.

نتایج روش لاغری با قدرت ذهن

نتایج لاغری با ذهن رو میخوای ببینی؟

روی این لینک کلیک کن و معجزاتش رو ببین

الان باید چکار کنم؟

فقط باید تمرکزت رو بزاری روی عوض کردن رفتار،عادات،افکار و باورهات که توی ذهنت هستن.صد در صد تمرکز و توجه رو باید روی این کار بزاری.وقتی شروع به این کار بکنی تغییر احساساتت خیلی سریع اتفاق می افته.به احساس بهتر میرسی و کم کم می بینی که عادات بدت داره فشارشون کمتر میشه.راحت تر به عادت چیپس و پفک و تخمه خوردن نه میگی.راحت تر دست از خوردن می کشی.راحت تر به خوراکی های مضر پشت میکنی.اینها نشونه های اولیه ست.

اگر تو در این مسیر مستمر باشی می بینی بعد مدت کمی شروع به کاهش وزن می کنی بدون اینکه حتی یک ذره متحمل رنج شده باشی.و این راه صحیح و اصولیه.

این راهیه که می تونه تو رو به تناسب اندام همیشگی برسونه.

 

 

دقیقا از کجا شروع کنم؟

برای شروع کار بر روی ذهن برای تغییر عادات می تونید از ویدیوهای رایگان ما استفاده کنید.

این ویدیوها بسیار موثر هستند و از بازخورد افراد مخصوصا در اینستاگرام می تونید ببینید که حتی تا 10 کیلو کاهش وزن رو هم با همین ویدیوها داشته اییم.

پس این ویدیوها بسیار مفید هستند و می تونن بسیار برای شما کمک کننده باشن.این ویدیوها حاوی تمارینی هستند و قدرت اونها به انجام تمارینشون هست.

پس صرف دیدن فایده ایی برای شما نخواهد داشت.باید حتما تمارینش رو انجام بدید.

اون چیزی که نتیجه برای شما میاره عمل به آموخته هاست.وگرنه صرف دونستن کاری از پیش نمی بره.

یک نفر با خوندن 100 کتاب میتونه تغییری بزرگ ایجاد بکنه اما یک کتابخونه با میلیونها جلد کتاب هیچ کاری از دستش بر نمیاد.

پس خیلی مهمه که حتما حتما به تمریناتش عمل بکنید.

اگر نتایج در زندگی تون ظاهر شد و شروع به کم کردن وزن کردید و دیدید که این همون چیزیه که دنبالش می گردید میتونید تو دوره جامع روانشناسی لاغری و تناسب اندام شرکت بکنید.

این دوره پر از آموزش هاییه که میتونه به شما این آگاهی رو بده که دقیقا ریشه چاقی شما کجاست و چجوری میتونید این ریشه رو بخشکونید.

ما در این دوره با دادن آموزشهایی برای ایجاد تغییرات ساختاری در افکار،رفتار و عادات شما به شما کمک می کنیم که متناسب شدن و از همه چیز مهمتر متناسب موندن رو تجربه کنید و از دردهایی که چاقی و اضافه وزن به شما تحمیل کرده انند رها پیدا کنید و یک بدن زیبا و متناسب رو برای همیشه تجربه کنید.

هر نظر،سوال ،انتقاد و یا پیشنهادی در مورد این روش داشتید میتونید در زیر همین برگه برامون کامنت کنید و ما در سریعترین زمان ممکن بهتون جواب خواهیم داد.

ویدیوهای آموزشی لاغر شدن

انگیزه برای لاغری -معیار داشتن انگیزه

انگیزه برای لاغری -معیار داشتن انگیزه

انگیزه برای لاغری -معیار داشتن انگیزه انگیزه لاغری را چطور در خودم ایجاد  کنم؟ انگیزه در حکم سوخت موفقیت است.یکی از بزرگترین کلیدهای موفقیت در تمام مراحل زندگی.کسی ممکن است هوش،استعداد و فرصتهای مناسب داشته باشد،اما بدون انگیزه تمامی این توانمندیهای بالقوه بر باد می...

چرا لاغری با ذهن ؟

چرا لاغری با ذهن ؟

چرا لاغری با ذهن ؟ برای کسی که میخواد لاغر بشه انتخابهای متفاوتی وجود داره.اما به طور مشخص لاغری با نیست از انتخابهای معمول در جامعه نیست.این روش خیلی در جامعه شناخته شده نیست و افراد خیلی در موردش اطلاعاتی ندارن. حالا سوال مهم اینجاست که پس چرا فرد باید این روش را...

لاغری با ذهن چیست؟

لاغری با ذهن چیست؟

لاغری با ذهن چیست؟ سالها و بارها تلاش برای لاغر شدن تجربه اکثر افرادی هست که نتونستن به تناسب اندامی برسن که پایدار باشه. هر بار و هر بار در چرخه ایی معیوب از تکرار چاق شدن و لاغر شدن و چاق شدن گیر افتاده و انگار واقعا نمیشه لاغر شد. اما واقعا چرا این اتفاق می افتد؟...

چه چیز جدیدی در این دوره برای شماست؟

در دوره بی نظیر و تاثیر گذار روانشناسی لاغری و تناسب اندام شما با روشی آشنا میشید که به همان شکلی که بدون درد و رنج و سختی چاق شدید لاغر بشید.یعنی بدون درد و رنج و عذاب.

شما در این دوره یاد میگیرید که دلیل اصلی اضافه وزن تون چیه.یاد میگیرید که ذهن تون یه کارخونه ست.یه کارخونه تولید چاقی یا لاغری و یا تناسب اندام.

کارخونه ایی که رفتارهای شما رو مدیریت و هدایت می کنه و رفتار ما در نهاست سبب ایجاد چاقی برای شما میشه.

در این دوره مدیریت رفتار و آموزش تغییر رفتارهای اشتباه رو یاد می گیرید و می تونید با این آموزشها به تناسب اندام پایدار برسید و معضل چاقی رو یک بار برای همیشه حل بکنید.

منتظر شما هستیم تا به بهترین خودتون تبدیل بشید..

انتشار یافته: 12
 1. ببخشید علت چاقی غذا نیست؟!؟!!؟!!؟!!؟؟😂😂😂😂😂
  پس چیه نکنه فک کردن به غذا هست تو این ۱۵سال ورزش اولین باره میشنوم
  تمام اضاف وزن شما بر اثر غذا ورزن هیچ تاثیری تو لاغری نداره
  مگه کشایی که ورزش میکنن چاق نیستن!؟

  1. مثل اینکه خیلی با دقت متن رو نخوندید.
   اگر عامل چاقی غذا باشه همه انسانها باید چاق باشن.
   رفتار ما در برابر غذا عامل چاقیه.
   پرخوری،ریزه خواری،بدخواری و امثال اینها

 2. اینا همش الکیه فقط و کاری ک باید انجام بدین غذاتونو نصف کنید و بیشتر خدتونو با میوه سیر کنید و چیزای چرب رو کنار بزارین وقتی دیدین با اون غذا زیاد سیر شدید اون غذاروهم نصف کنین تا جایی که لاغر بشید

  1. بله کاملا درسته. حالا سوالم اینه که آیا شما لاغر هستید یا اضافه وزن دارید؟

 3. الان با ذهنمون لاغر بشیم😐؟!

  1. امیرمحمد
    
    
   1400/09/04 - 6:48

   میبخشید دوست عزیز مثل اینکه شما درست متوجه نشدید! منظور این مقاله از تناسب اندام با ذهن یعنی اینکه شما چه عادات و رفتار هایی رو باید کنار بزارید تا بتونید به هدف وزن خودتون برسید

 4. زینب زنده بودی
   
   
  1400/01/20 - 2:54

  مطالب توی این لینک بینظیر بود،خیلیییییی عاااالی بود.مثال ۱۰۰ تا کتاب و کتابهای کتابخونه حرف نداشت..
  استاد باور میکنید جمله ب جمله و متن های شما اینقدر برام مقدس و با ارزش هستن ک حد نداررررره

  1. سلام خانم زنده بودی عزیز. سپاسگزارم از لطف‌تون. بله این صفحه یک راهنمای کامله برای کسی که بخواد یک مسیر صحیح رو شروع بکنه و در این مسیر حرکت بکنه

 5. سلام دیروز دوره روتهیه کردم فایل دومم طبق گفته استاد حداقل درپنج روز بایدگوش بدم امروز وباردوم هست امیدوارم به نتیجه مطلوب برسم

  1. سلام
   وقت به خیر
   خوشحالیم که در این مسیر زیبا کنار ما هستید.
   مطمئنم به زودی از نتایج بی نظیرتون باهامون صحبت خواهید کرد

 6. یوسف پور
   
   
  1399/12/17 - 10:58

  سلام
  امروز ۱۶ اسفند ۹۹ هست و امروز ثبت نام کردم پر از انرژی برای شروعی تازه
  آماده برای تغییر

  1. سلام خانم یوسف پور عزیز.
   به زودی نتایج شگفت انگیز این تصمیم فوق العاده رو تجربه خواهید کرد

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.