چرا لاغر نمی شویم؟

چرا هر تلاشی که برای لاغری انجام می دهیم به لاغری منتهی نمی شود؟

توسط Admin

بهمن 9, 1399

چرا لاغر نمی شویم؟

 

 

چرا لاغر نمی شویم ؟

مشکل کجاست؟

امروزه چاقی و اضافه وزن به یک مشکل عمومی تبدیل شده است.

افراد به علت سبک زندگی اشتباه و رفتارهای اشتباه؛ به انواع و اقسام اضافه وزن و چاقی دچار میشوند.جدا از اینکه چطور افراد چاق میشوند پروسه کاهش وزن به پروسه جذابی برای مطالعه تبدیل شده است.

هر روز و هر روز اخباری جدید از انواع متدهای لاغری و یا رژیمها با عناوینی جدید و تعاریفی جذاب و یا روشهای دیگری که کم آشنا نیستند می شنویم.

از رژیم های هفتگی گرفته تا رژیمهای چند ماهه،رژیمهای مخصوص فرد با بررسی ویژگیهای فرد و رژیم هایی مثل کتوژنیک،لوکرب ،فستینگ و امثال این اسامی تا روشهای دیگری مثل انواع و اقسام قرصهای لاغری که واقعا راه خطرناکی هستند و دستگاه های لاغری و عملهای گوناگون و دمنوش و گن لاغری و …. .

حتی ورزش اما با نیت لاغر شدن.

وقتی که فرد همه اینها را انجام میدهد همیشه یک مشکل ثابت وجود دارد،برگشت وزن.

مشکل لاینحلی  که وقتی فرد در چندین تلاش مکرر با آن برخورد میکند این باور برایش ایجاد میشود که دیگر واقعا امکان لاغر شدن وجود ندارد.

خوب منطقا هم اشتباه نیست.به هر حال فرد هر روشی که به ذهنش رسیده و یا به اصطلاح، متخصصان فن بهش گفتن رو انجام داده اما این مشکل همیشه وجود داشته.

چرا نمیتوانم لاغر شوم؟

آیا دلیلی برای شکستهای من در کاهش وزن وجود دارد؟

اما آیا ایرادی در این بین وجود نداره؟

آیا فردی که یکبار به هر دلیل به اضافه وزن دچار شد باید این معضل را تا آن زمانی که زنده است با خود همراه داشته باشد؟

واقعا باید اینطور باشد؟

یا شاید دلیلی وجود دارد که ما آن را پیدا نکرده اییم؟

میخواهم به شما بگویم که در جهانی که ما زندگی میکنیم هیچ چیز ثابتی وجود ندارد.جهان در ریزترین ذرات خود با سرعتی دیوانه وار در حال تغییر است و اگر چیز ثابتی را در زندگیتان مشاهده میکنید فقط به یک دلیل است:

شما با شدت و قدرت تمام در حال کار برای ثابت نگه داشتن آن هستید.

هیچ چیز ثابتی در جهان وجود ندارد!

امروزه در فیزیک کوانتوم ثابت شده است که تنها چیز ثابت در جهان فقط و فقط تغییر است!.هیچ چیز ثابتی وجود ندارد.هیچ چیز.

یعنی اگر اضافه وزن دارید به صورت نااگاهانه هر روز و هر روز در حال تلاش ذهنی برای ثابت نگه داشتن این اضافه وزن هستید.

این تلاش شاید مشهود نباشد.به این دلیل که در اثر تکرار مکرر تبدیل یه یک سری برنامه ریزی ذهنی شده است و شما به شکلی روتین در حال انجام این کارها هستید.

این واقعا شاید ترسناک باشد.اما اگر واقع بینانه و آگاهانه به آن نگاه بکنیم یک نکته بسیار ارزشمند و مهم در آن وجود دارد.

اینکه می توانیم روند این تلاشهای ذهنی را طوری عوض بکنیم که به جای کار برای چاقی برای لاغری برای ما کار بکند.

حلقه گمشده ایی که در هیچ یک از روشهای لاغری که در بالا نام بردیم به آن هیچ توجهی نمی شود.

بله.رمز چاقی و لاغری در کلمه عادت نهفته است.

عادات کنترل زندگی ما را در دستشان دارند.

هر تغییر اصولی با تغییر عادات اتفاق می افتد.

 

 

ما تلاشهایی برای لاغری انجام میدهیم مثلا رژیمهای سخت میگیریم و همش انتظار میکشیم که” پس کی این رژیم تموم میشه تا برگردیم سراغ زندگی عادیمون“.

مدام انتظار میکشیم که این مدت تموم بشه و یا اگر خسته بشیم خودمان به صورت آگاهانه رژیم را کنار گذاشته و به زندگی عادیمان! برمیگردیم.همان عادات قدیمی که همیشه داشته اییم.

ما افراد زیادی را داشته اییم که تایید کرده اند هنگامی که رژیم غذایی داشته اند دقیقا انتظار روزی را میکشیدند که این رژیم تموم بشه و برگردن سراغ عادات قدیمی و زندگی معمول خودشون.

و این نقطه شروع بازگشت به شرایط قبلیست.

وقتی فرد رژیم و یا کارهایی که برای لاغر شدن انجام میدهد را به هر دلیلی کنار بگذارید”چه به اتمام برساند و نتیجه بگیرد و چه به هر دلیل مسیر را متوقف کند” فرد دوباره به بازگشت به عادات قدیمی همان نتایج قبلی برایش ایجاد خواهد شد.

یعنی همان اضافه وزن و چاقی.

در بهترین حالت فرد دوباره به شرایط کاملا مطابق با شرایط قبلی بازمیگردد.یعنی همان وزن قبلی اما ما کم ندیده اییم که فرد حتی بسیار بیشتر از قبل اضافه وزن پیدا میکند. این کارکرد طبیعی ذهن است که وقتی در هر نوع محدودیتی قرار بگیرد،هر نوع، حرص و ولع ایجاد میکند.

 

 

 

 

 

 

 

حال اگر این پروسه برای قرص لاغری هم باشد دقیقا داستان همین است.بعد از رسیدن به وزن دلخواه با این قرصها ،قرص کنار گذاشته شده و داستان تکرار میشود.

حتی برای ورزش کردن برای لاغر شدن هم دقیقا همین طور است.

عملهای جراحی هم که داستان مشابه دارند.

ما در شرکت کننده های دوره جامع روانشناسی لاغری و تناسب اندام ( لاغری با ذهن ) چندین نفر را داریم که عملهای جراحی انجام داده اند.از عملهای تخلیه چربی (لیپوماتیک ) گرفته تا عملهای دیگر مثل اسلیو معده .یکی از شرکت کننده ها تجربه 3 بار عمل لیپوماتیک را داشته اما زمانی که به ما مراجعه کرد باز هم بعد از این سه عمل،با مشکل اضافه وزن دست و پنجه نرم میکرد.

دمنوش هم همینطور است.

کلا همه راه هایی که با کار روی حذف چاقی میخواهند لاغری ایجاد کنند همین داستان مشابه را دارند.

راه هایی که بدون توجه به عامل ایجاد کننده چاقی می خواهند فرد را لاغر کنند و به تناسب اندام برسانند.

تنها راه ایجاد لاغری پایدار تمرکز روی عادات است و راهی که بتواند عادات فرد را تغییر دهد .

بدون توجه به اینکه فرد چقدر اضافه وزن دارد یا چه شرایطی دارد.

وقتی عادات فرد تغییر یابد انتهای این مسیر رسیدن به وزن ایده آل است.

اصلا مهم نیست فرد چه وزنی دارد.چه سنی دارد.چقدر مشکلات به خاطر اضافه وزن برایش ایجاد شده و یا مسائلی از این دست.

مهم حرکت در مسیر صحیح است.مسیر ایجاد عادات جدید.

تمرکز فقط باید روی تغییر عادات باشد و نه هیچ چیز دیگر.

این راه صحیح ایجاد تغییر پایدار است.

عادات در ذهن به شکل الگوهایی در ذهن ما ذخیره شده اند.یعنی هر عادتی که ما داریم به شکل یک سری مسیر عصبی در ذهنمان ذخیره شده است.

مسیر عصبی لاغری

چطور با تغییر ذهنمان لاغر شویم؟

راه معمول تغییر عادات به دو شکل است.

اول انجام آگاهانه رفتارهای جدید و تکرار آن برای مدتی طولانی تا این تکرار زیاد آن را به شکل الگویی در ذهن ذخیره کند و به شکل روتین برایمان دربیاید و الگویش در ذهنمان ایجاد کند و راه دیگر و اصولی تر و مطمئن تر کار روی باورها و ذهن و تغییر ذهنی این  الگوهای ناپسند هستند.

این روش بسیار درست تر و اصولی تر است.در روش اول شما ممکن است باور اشتباهی داشته باشی که باعث رفتار پرخوری در هنگام غذا خوردن میشود.اگر بخواهید پرخوری در سر سفره غذا رو با کم خوری جایگزین کنیم بدون توجه به باور اصلی ایجاد کننده این رفتار ممکن است بتوانیم پرخوری هنگام غذا خوردن را عوض بکنیم اما همان باور ممکن این رفتار را با رفتارهای دیگر مثل ایجاد اشتهای کاذب برای خوردن شیرینی جات و یا هله هوله جبران بکند.

این نکته بسیار مهمی است که حتی در کتابهای معروف هم به آن اشاره نشده است.

راه که بتوان از آن نتیجه اصولی گرفت نه فقط تغییر یک عادت اشتباه به شکل آگاهانه بلکه کار روی ذهن و تغییر باور و الگوی اشتباه ایجاد کننده رفتارهای اشتباه است که اگر الگو اصلاح نشود ممکن است به انواع مختلف بروز یابد و تظاهر بیرونی پیدا بکند.

ضمن اینکه وقتی تغییر را از ذهن و از اصلاح باور و الگوهای اشتباه شروع کنیم هیچگونه سختی مانند روش اول نداریم و همه چیز بسیار عالی و بدون هیچگونه تجربه دردناکی انجام میشود و رفتارهای اشتباه ناشی از آن باور به صورت اتوماتیک  اصلاح خواهند شد.(در این مورد رفتارهایی مثل پرخوری،ریزه خواری،حرص و ولعهای خوردن و انواع تمایلات مثل تمایل به شیرینی و شکلات).

در دوره بسیار تخصصی که ما برای اصلاح باورها و الگوهای اشتباه ذهنی چاق کننده داریم (دوره جامع روانشناسی لاغری و تناسب اندام) به هیچ عنوان از روش اول ایجاد عادت و یا روشهای معمول که در اول مقاله از آنها اسم بردیم مثل انواع رژیم،قرص،دمنوش و حتی ورزش استفاده نمیکنیم و 100% تمرکز را روی اصلاح الگوهای ذهنی و باورهای فرد گذاشته اییم .

 

چرا لاغر نمی شویم؟راه حل اساسی رفع چاقی

خیلی از افراد وقتی به ما مراجعه میکنند از ما میپرسند خوب دلیل چاقی من چیه؟چرا لاغر نمی شویم؟

واقعا این مسئله بسیار پیچیده و مخفی است و اصلا به هیچ عنوان نمیشود به سادگی گفت که ریشه ذهنی فرد چه چیزی است.نمیتوان به سادگی گفت که چرا لاغر نمیشویم؟

این مسئله فقط با کندوکاو درون فرد قابل تشخیص است.باید درون فرد و ناخودآگاه فرد مورد کاوش قرار گیرد تا کشف شود که چه عاملی و چه الگوی ذهنی و چه باوری است که سبب ایجاد رفتارهای اشتباه چاق کننده در فرد میشود.

در دوره جامع روانشناسی لاغری و تناسب اندام (لاغری با ذهن) ما در ابتدای راه یک آزمون از فرد میگیریم که شخص باید به سوالات آزمون به روشی که گفته شده جواب دهد.

این آزمون به خوبی میتواند عمیق ترین باورهای اشتباه فرد که سبب ایجاد اضافه وزن شود.

بعد برای هر الگوی ذهنی اشتباه و باور محدود کننده تمارین و ویدیوهایی  داریم  که الگوهای صحیحی را جایگزین این الگوهای اشتباه میکند و فرد به سادگی و بدون هیچ سختی و رنج و دردی شروع به کاهش وزن و حرکت به سمت تناسب اندام میکند.

با این روش عادات فرد تحت تاثیر تغییر باورها تغییر کرده و عادات بهتری جایگزین عادات چاق کننده قبلی میشود و عادات چاق کننده خود به خود و کم کم به صورت کاملا نامحسوس از زندگی فرد خارج خواهند شد.

این راه صحیحی است که میتواند تناسب اندام پایدار ایجاد کند.به این دلیل که چاقی هم به همین شکل ایجاد شده و شما برای چاق شدن هیچ رنج و سختی متحمل نشده ایید و روندی که لاغری ایجاد میکند هم دقیقا باید به همین شکل باشد تا ذهن در سختی قرار نگیرد و الگوی مقاومت نداشته باشد تا بعدا بخواهد با ایجاد حرص و ولع فرد را مجددا به سمت جبران محدودیتها سوق بدهد

برگشت وزن در لاغری با ذهن

حال چرا این روش برگشت وزن ندارد؟

چرا لاغری با ذهن برگشت وزن ندارد؟

سوال بسیار خوبی است.

وقتی در هر مشکلی به دنبال حل ریشه مسئله باشید اون مشکل دیگر هیچوقت سر بر نخواهد آورد.خیلی طبیعی هم هست.ریشه خشک شده و از ریشه خشک شده شاخ و برگی سبز نخواهد شد.

برعکس حالتی که برای خشک کردن یک درخت بخواهی برگها و شاخه ها را جدا کنی.تا وقتی ریشه زنده است درخت هم زنده است.

وقتی با اصلاح ذهن ریشه های عمیق رفتارهای اشتباه عوض میشوند شاید چاقی برای مدتی وجود داشته باشد (درخت هنوز شاخه هایش خشک و فرسوده نشده باشند) که خیلی هم طبیعی است اما بعد از مدتی که از خشک شدن ریشه گذشت درخت خود به خود و آرام آرام شروع به خشک شدن میکند تا اینکه بعد از مدتی این درخت تنومند به زمین می افتد و کاملا از بین میرود.

این روندی است که لاغری با ذهن برای شما ایجادش میکند.

فرد بعد از اصلاح ذهن به کوچکترین رفتارهای خوراکی اش حساس میشود و این ذهن اصلاح شده دیگر اجازه هیچوقت اجازه انجام رفتارهای اشتباه به فرد را نخواهد داد و کلا انگیزه ایی برای این رفتارها در فرد وجود نخواهد داشت.

همچنین چونکه فرد برای رفع موانع ذهنی لاغری آموزش دیده است هرگونه رفتار و یا فکر اشتباه سریعا درک میشود و در همان ابتدای راه متوقف میشود و این دلیل اساسی این مسئله است که هیچ گونه برگشت وزنی در این روش وجود نخواهد داشت.

احتمالا شما با مطالعه این مقاله متوجه شده ایید که ریشه چاقی شما به چه جایی مربوط است و با تلاشیهای قبلی چرا لاغر نمی شویم ؟

شما با شرکت در دوره جامع روانشناسی لاغری و تناسب اندام میتوانید یک بار برای همیشه با رفع ریشه های عمیق ناخودگاهتان که باعث چاقی میشود یک بار برای همیشه به تناسب اندام برسید.

برای شرکت در دوره جامع روانشناسی لاغری و تناسب اندام کلیک کنید.

 

 

تلگرام شروع تازه

 

یوتیوب شروع تازه

 

اینستاگرام شروع تازه

مطالب مرتبط

لاغری با قدرت ذهن برای من هم کار میکنه؟

لاغری با قدرت ذهن برای من هم کار میکنه؟

لاغری با قدرت ذهن برای من هم کار میکنه؟     لاغری با قدرت ذهن چجوری ما رو لاغر میکنه؟ خوب بزارین اول کمی در موردچاقی صحبت بکنیم.میدونید اصلا چرا چاق شدید؟عادتها هستن که...

مسئولیت چاقی شما با خودتونه!

مسئولیت چاقی شما با خودتونه!

مسئولیت چاقی شما فقط و فقط با خودتونه.
مسئولیت وضعیت الان شما با خودتونه.شما هستید که این شرایط رو به وجود آوده ایید.

2 دیدگاه

انتشار یافته: 2
 1. فاطمه کرمعلی
   
   
  1399/12/29 - 9:25

  چرا لاغر نمی شوم چکار کنم رژیم دارم

  1.  
    
   1399/12/30 - 1:25

   سلام.
   خوب با خوندن این مقاله احتمالا دلیلش رو باید متوجه شده باشید.پیشنهاد میکنم یکبار دیگه مقاله رو با دقت مطالعه بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.